نحوه پردازش موازی روی یک کامپیوتر (Local Machine) در FLUENT 6.3

نحوه پردازش موازی روی یک کامپیوتر (Local Machine) در FLUENT 6.3

به طور کلی انجام محاسبات موازی بر روی یک کامپیوتر خانگی با پردازشگر چند هسته ای (MultiCore Processor) کار بسیار راحتی است. در نسخه های جدید نرم افزار فلوئنت، تنظیمات برای انتخاب تعداد هسته های محاسباتی، در پنجره ورودی نرم افزار لحاظ شده است که کافی است فقط تعداد این هسته ها را با توجه به مشخصات کامپیوتر خودمان وارد نماییم.
اما در نسخه FLUENT 6.3 ، امکان پردازش موازی نیز لحاظ شده است ولی نحوه فعال سازی آن تا حدود بسیاری با نسخه های جدیدتر متفاوت است.
دو روش مختلف برای این کار موجود است که در اینجا مرحله به مرحله توضیح داده شده است:

روش اول:
1- روی آیکون فلوئنت بر روی دسکتاپ راست کلیک نمایید و سپس از قسمت Target آدرس را کپی کنید.

2- پنجره RUN را باز نمایید.
3- آدرسی را که کپی کردید را در پنجره RUN کپی کنید و در ادامه ی آن متن زیر بنویسید.

Address -t3 2d

یعنی، بلافاصله بعد از کپی آدرس یک Space بزنید و در جلوی آن t6- بنویسید و سپس دوباره یک Space بزنید و 2d بنویسید. معانی t6- و 2d در جدول زیر اشاره شده است.
یعنی با دستور فوق نرم افزار فلوئنت در حالت دوبعدی و با شش هسته محاسباتی باز می شود و شما می توانید به راحتی فایل مش را بخوانید و تحلیل خود را آغاز نمایید.
شما میتوانید با توجه به مشخصات کامپیوتر شخصی خود تعداد هسته ها را کمتر را بیشتر انتخاب نمایید. همچنین شما با نوشتن 3d می توانید نرم افزار را در حالت سه بعدی اجرا نمایید.
روش دوم:
در روش دوم از همان ساختار روش اول استفاده می شود ولی تاحدودی راحتر است. در اینجا یک فایل اجرایی با پسوند Bat می سازیم و در داخل آن همان Address -t6 2d را کپی میکنیم و سپس فایل را save میکنیم. با هر بار اجرا کردن (Double Click) آن، مشابه روش اول یک نرم افزار فلوئنت در حالت دوبعدی و با شش هسته محاسباتی باز می شود و شما می توانید به راحتی فایل مش را بخوانید و تحلیل خود را آغاز نمایید. 

عضویت در خبرنامه سایت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مطالب ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

 

یک دیدگاه برای “نحوه پردازش موازی روی یک کامپیوتر (Local Machine) در FLUENT 6.3”

  1. m.s گفت:

    سلام
    لطفا در مورد پردازش موازی در سیستم عامل لینوکس هم توضیح بدید
    ممنون.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *