شبیه سازی موتور بنزینی 4 زمانه با پاشش مستقیم

شبیه سازی موتور بنزینی 4 زمانه با پاشش مستقیم

در این مطلب آخرین مثال آموزشی (نسخه انسیس 16) از نرم افزار ANSYS Internal Combustion Engines در زمینه شبیه سازی سه بعدی پدیده احتراق در موتور احتراق داخلی بنزینی 4 زمانه با پاشش سوخت مستقیم، آماده شده است.

در این مثال شبیه سازی از زمانی که سوپاپ ورودی هوا باز شده و سوخت شروع به پاشش می کند شروع می شود و سپس 15 درجه قبل از نقطه مرگ بالا، جرقه زده می شود و احتراق انجام می شود و نهایتا محصولات احتراق تخلیه می شوند. سایر اطلاعات در مورد شبیه سازی و تنظیمات لازمه در فایل راهنما وجود دارد و در این جا از ذکر آن ها خودداری شده است.

در ادامه نمایی شماتیک از مسئله آمده است:

Solving a Gasoline Direct Injection Engine Simulation_01

Solving a Gasoline Direct Injection Engine Simulation

لازم به ذکر است که در راهنمای خود نرم افزار انسیس نیز این مثال وجود دارند ولی متاسفانه فایل­های هندسه و سایر اطلاعات ورودی وجود ندارد و لذا علاقه مندان برای مطالعه آن­ها نیاز به این فایل ها دارند تا بتوانند مرحله به مرحله تمامی روند را دنبال کنند. فایل های وردودی این مسئله به شرح ذیل است:

  • tut_gdi_comb.x_t
  • comb_lift.prof
  • footprint.txt
  • massflowrate.csv
  • velocity-0.7cd.csv

فایل های فوق می بایست از پرتال سایت انسیس دانلود شوند که دسترسی به آن ها در ایران امکان پذیر نیست. به کمک تلاش اعضای گروه دینامیک سیالات عددی ایرانیان این فایل ها تهیه شده و در داخل پروژه  قرار داده شده است. 

در این مجموعه علاوه بر فایل‌های فوق، فایل ANSYS Internal Combustion Engines Tutorial Guide برای نسخه انسیس 16 به صورت PDF نیز قرار داده شده است.

 

دانلود پروژه

[restrict paid=true]

رمز فایل: www.cfdiran.ir

[/restrict]

 
 

عضویت در خبرنامه سایت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مطالب ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

 

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *