شبیه سازی شرط مرزی لغزشی سرعت و پرش دمایی در نرم افزار فلوئنت

شبیه سازی شرط مرزی لغزشی سرعت و پرش دمایی در نرم افزار فلوئنت

امروزه با پیشرفت تکنیک های ساخت و تولید قطعات در ابعاد میکرو، نیاز به روش های نوین در شبیه سازی سیالات در این ابعاد وجود دارد. همان طور که می دانید در مقیاس های میکرو و نانو و با بالا رفتن عدد نادسن شاهد تغییرات چشمگیری در رفتار سیالات می باشیم. خوشبختانه در میکرو ابزارهای موجود همواره عدد نادسن زیر 1 می باشد و لذا اکثر مواقع در رژیم جریان پیوسته و یا نهایتا لغزشی هستیم و در کمتر مواردی به رژیم گذرا نزدیک می شویم (برای آشنایی بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید). در رژیم های لغزشی همچنان معادلات ناویر-استوکس برقرار بوده ولی شرایط مرزی تغییراتی نسبت به حالت رژیم پیوسته دارد. با توجه به آن که هدف ما ارئه توضیح در مورد این شرایط مرزی نیست فقط در این حد بسنده می نماییم که در رژیم لغزشی شاهد شرط مرزی لغزشی سرعت و پرش دمایی می باشیم.

نرم افزار فلوئنت دارای دو شرط مرزی فوق نیست و لذا در حالت عادی نمی توانید اینچنین مسائلی را تحلیل کنید ولی با استفاده از UDF می توانید این شرایط مرزی را برای نرم افزار تعریف کنید.

در اینجا یک پایان نامه انگلیسی قرار داده شده است که به خوبی هم مبانی فیزیکی و فرمولاسیون این شرایط مرزی را توضیح داده است و هم در انتها UDF های مورد نیاز برای نرم افزار فلوئنت را آورده است.

امیدواریم علاقه مندان به میکروسیالات با مطالعه این پایان نامه ی مفید، بتوانند از قابلیت های فلوئنت در تحلیل این رژیم های جریان بهره ببرند.

<strong>دانلود پایان نامه</strong>

رمز فایل: www.cfdiran.ir
 

عضویت در خبرنامه سایت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مطالب ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

 

3 دیدگاه برای “شبیه سازی شرط مرزی لغزشی سرعت و پرش دمایی در نرم افزار فلوئنت”

  1. امیر گفت:

    متن و نتایج خوبی توی این پایان نامه بود ولی udf که نوشتی خیلی مفصله و واقعا به این اندازه کد لازم نداره

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *